piątek, 23 listopada 2012

Co on w sobie ma?


Nie jeden raz zastanawiałam się co takiego jest w tym detektywie, że podbił serca milionów czytelników, stał się ikoną, a każda agencja detektywistyczna chciałaby mieć takiego Holmesa u siebie.
Może przesadziłam z tym, że każda agencja detektywistyczna by z nim chciała pracować, ale tylko z jednego powodu. Mianowicie z trudnego charakteru.
Detektyw z pewnością był bardzo cyniczny, trochę egoistyczny, jednak miał w sobie to coś, dzięki czemu udawało mu się rozwiązywac najtrudniejsze kryminalne zagadki.
Przy każdej sprawie kryminalnej detektyw miał swoje sposoby dedukcji, dzięki którym trafnie rozwiązywał zagadki. Był bardzo dobrym obserwatorem, potrafił wyciagac trafne wnioski, miał intuicję, której nie posiada mimo chęci wielu detektywów. To dzięki tym cechom charakteru mógł we własny, indywidualny sposób rozszyfrowywać tajemnice.
Holmes nie pozbawiony był słabostek. Detektyw był uzależniony od kokainy, morfiny oraz tytoniu, to dlatego widzimy go z jego charakterystyczną fajką.
Był osobą bardzo inteligentną, a dzięki swojej wiedzy, jak również, co bardzo ważne, obserwacjom, znane mu były tajniki religii, kultur, psychologii, chemii, matematyki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz!